“Punase märkmikuga naine”

Antoine Laurain

Laurain_A_punase-markmikuga-naineLaurain_A_punase-markmikuga-naine1

Saksa keeles: “Liebe mit zwei Unbekannten”

Soome keeles: “Punaisen muistikirjan nainen”

Inglise keeles: “The Red Notebook”

Türgi keeles: “Kırmızı Defterli Kadın”

Tutvustus:

Ehtprantslasliku hõnguga romaanis „Punase märkmikuga naine“ on meisterlikult kokku põimitud põnevik ja romantiline armastuslugu. Öösel kell kaks rünnatakse üksikut naist tema koduukse ees ja röövitakse käekott. Võtmete ja rahata, palub ta ulualust lähedal asuvast hotellist. Järgmisel hommikul leiab raamatupoe omanik, mees parimais aastais, ühegi dokumendita koti prügikastikaanelt. Käekotis on suure hulga esemete seas punaste kaantega märkmik, milles olevad ülestähendused teda lummavad. Järgneb imeline seiklus, milles on oma roll keemilise puhastuse töökojal, kuldamisteenuseid pakkuval ateljeel, käekoti omaniku lähedasel sõbral, naiste kataloogi pidaval elumehel, loomekriisis vaevleval kirjanikul, viieteistaastasel lütseumineiul, kuulsal Patrick Modianol ning kassidel Belphégor ja Putin. Irooniani ulatuv huumor laseb elu näha muheleva kõrvaltvaataja pilguga ja liigutav romantika juhib mõtted kõrvale hallist igapäevaelust. 

“Laurent polnud iialgi arvanud, et naisterahva käekotil võiks olla nii palju nurki ja nurgataguseid. Nende ülesleidmine oli palju keerulisem kui kaheksajala tükeldamine köögilaual.”

Kui selle raamatu hankisin, ei lugenud ma jälle raamatu tutvustust, vaid valisin tiitli järgi, mis äratas minus huvi, et miks see märkmik just punane on ja mis see siis endas sisaldab? Ja siiani see tunne ei ole mind alt vedanud.

Seda ramatut oli ülimalt hea lugeda ja mis mind vaimustas oli see, et see ei olnud selline tüüpiline armastusromaan ega ka mingi jutustus ega ka kriminaalromaan. See oli seda kõike ja väga osavalt kokku põimitud, millesse oli lisatud ka piisavalt huumorit. Sellise imelise atmosfääriga raamat, mis ei lase lugedes seda käest panna. Ka tegelased olid hästi esile toodud ja väga sümpaatsed ning mul tekkis tunne, et vaatan filmi.

Kuigi raamat sai väga ruttu otsa, viis ta mind mõnedeks tundideks igasugu uudistest ja kõigest muust „jamast“ eemale ning jättis hinge sellise hea tunde, et kõik muutub taas paremaks.

Igal juhul nii naistele kui meestele lugemist väärt teos.

Häid lugemiselamusi! 🙂

Antoine Laurain on sündunud Pariisis, 1972. aastal. Tänaseks on ta juba 8 romaani autor. Tema debüütromaan ilmus 2007. aastal pealkirjaga „Ailleurs si j’y suis“ (saksa keeles: „Das Bild aus meinem Traum“, inglise keeles: „The Portrait“). Minu jaoks väga huvitav uus tutvus. Nimelt polnud ma varem tema teoseid üldse märganud aga loen kindlasti ka tema teisi romaane. Kas ta ka lemmikuks saab, eks näis. 🙂

Autori blogi

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s