“Teekasvataja naine”

Dinah Jefferies

Jefferies_D_teekasvataja-naineJefferies_D_teekasvataja-naine1

Saksa keeles: “Die Frau des Teehändlers”

Türgi keeles: “Aşk ve Savaşın Şarkısı”

Tutvustus:

Kui üheksateistaastane Gwendolyn Hooper kohtub võluva ja rikka leskmehe Laurence’iga, ei ihka ta midagi rohkem, kui abielluda, sõita mehe romantilisse teeistandusse Tseilonil ning hakata täitma oma rolli täiusliku naise ja emana. Kuid elu Tseilonil ei kujune sugugi selliseks, nagu Gwen oli oodanud … Kohalikud on tõrksad ja vaenulikud, naabrid reeturlikud, sugulased salalikud. Isegi ta oma mees osutub kellekski teiseks – ta keeldub rääkimast kirstutäiest tolmustest kleitidest, mille nooruke naine leiab, ja rohtukasvanud hauakivist aias. Ja just siis, kui Gwen viimaks leiab selles elus oma koha ja saab jalad alla, juhtub midagi kohutavat ja ettearvamatut. Tema ees seisab hirmus valik ning ta peab tõde varjama kõigi eest, kuid sedasorti saladustel on alati kalduvus välja tulla … ja alati kõige ebasobivamal ajal.

“Keegi ei olnud talle öelnud, et emaks olemine tähendab sedavõrd tingimusteta armastusega elamist, mis teeb su hingetuks, ja sellise hirmuga elamist, mis raputab sind hingepõhjani. Ega ka seda, kui sarnased need kaks tunnet olid.”

Raamat oli suht kaasahaarav ja teema väga südamesseminev. Tõde varjati ja tänu sellele oldi sunnitud tegema väga karme otsuseid. Aastad täis südamepiina, viha, usaldamatust, hirmu. Mõnus ajaviiteromaan, kuid mis lugemist hirmsasti häiris olid rohked vead. Nagu poleks seda enne trükki üle vaadatud. Väga kahju.

Häid lugemiselamusi! 🙂

Dinah Jefferies on sündinud 1948. aastal Malaya Föderatsioonis, praeguses Malaisias. Alates 9. eluaastast elab ta Inglismaal. Ta oli au-pairina Itaalias ja on töötanud ka õpetajana. “Teekasvataja naine” oli 2015. aastal Suubritannias üks müüdumaid raamatuid. 1985. aastal kaotas ta väga traagilises õnnetuses poja, kes oli siis veel 14-aastane. See valu ja kaotus paneb ta kirjutama ning igatsus Idamaade järele. Tema debüütromaan oli “The Separation”.

Autori kodulehekülg 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s