Ühel suvepäeval ehk “Ein Tag im Sommer”

Joseph Lloyd Carr

Carr_JL_Ein Tag im SommerCarr_JL_Ein Tag im Sommer1

Lühidalt:

Koidikul jõuab rong Great Minden väikelinna, kus samal päeval toimub suur laat. Pangatöötajast sõjaveteran Peplow oli samuti reisijate hulgas, kuid ta ei tulnud sinna tähistama. Peplow tahab nimelt seda meest tappa, kes ta poja surmas süüdi on. Peplow kohtub vanade tuttavatega ja leiab uusi tutvusi. Autor viib meid läbi linna, mis on Teises maailmasõjas nii mõndagi üle elanud. Samuti on selle linna elanikud erinevat moodi kannatada saanud ja kannatavad edasi, kuid millegi pärast leiab Peplow just siin midagi erilist, mis annab talle jõudu ning lootust, et kõik paremaks muutub.

Autor laseb erinevatel tegelastel rääkida ja nii on kogu raamat üks sündmuste- ja mõteterohke põimik, mis mind aga üsnagi tuimaks jättis. Minule jäi kogu raamatu mõte avastamata. Pikemalt kirjutab Marius Müller sellest raamatust oma lehel Buch-Haltung. 

Joseph Lloyd Carr sündis 1912. aastal. Ta töötas aastaid õpetajana, kuid 1966. aastal asutas ta oma kirjastuse ning kirjutas 8 romaani. Käesolev oli tema debüütromaan, mis ilmus inglise keeles juba 1963. aastal. Tema romaan „Ein Monat auf dem Land“ (“A Month in the Country”, 1980) kandideeris 1980. aastal Bookeri auhinnale. Carr suri 1994. aastal.

Samanimeline TV-film valmis 1989. aastal, mille lavastas Bob Mahoney ja peaosades mängisid Peter Egan, Jack Shepherd, John Sessions.

Häid lugemiselamusi minu arvamusest hoolimata. 🙂

Mul on riiulis veel tema „A Month in the Country“ ootamas, seega loodan, et see võlub mind rohkem. 😉

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s