Kui ööst saab tulemeri ehk “Wenn die Nacht in Flammen steht”

Anita Shreve

Shreve_A_Wenn die NachtShreve_A_Wenn die Nacht1

Lühidalt:

Grace elab oma väikese, noore perega tagasihoidlikku elu, püüdes kõiki õnnelikuks teha. Abikaasa napist palgast hoolimata on alati piisavalt sööki laual ning majapidamine puhas ja korras, kuid sellest hoolimata on mees tänamatu ja üleoleva suhtumisega. Õnneks on tal kaks imetoredat last, väga hea sõbranna ja ka ema, kes tema halle päevi rõõmsamaks teevad.

Ka siis kui päevade viisi vihma sajab ja pesu ära ei kuiva ei kaota ta oma usku, et kõik muutub paremaks. Lõpuks tuleb ka päike välja, kuid kui see nädalate viisi paistab ja ümberringi metsatulekahjud tekivad ning abikaasa jäljetulet kadunud on, usub Grace, et ta kannatus on proovile pandud. Kõigele lisaks jäi ta peale vägivaldset ööd rasedaks.

Ja mis siis kui tulekahjud nendeni jõuavad? Ühel ööl ärkab ta tütre kisa peale ja märkab, et akna taga on tulemeri. Nii tema kui ka sõbranna põgenevad lastega mere äärde. Gracei arukus ja kaine mõistus päästavad nende elud. Või peaaegu. Ta viie kuune rasedus kahjuks katkeb…

Peale katastroofi on neil kõigil rasked ajad, kuid õnneks on ümberringi piisavalt heasüdamlikke inimesi, kes ulatavad oma abistava käe. Kui ta on piisavalt kosunud, teab Grace, et on aeg ise oma pere eest hoolitseda. Õnneks on ta kunagise ämma maja kahjustusteta ning ta kolib laste ja oma emaga sinna, lootuses, et abikaasa ta nii kergemini üles leiab.

Mööduvad nädalad, lapsed kasvavad rõõmsana, ta leiab uusi sõpru ja saab ka töökoha ning just siis kui Grace tunneb, et ta saab ka ilma meheta suurepäraselt hakkama, ilmub Gene ükselävele….

Väga kaasahaarav lugu julgusest, allaandmatust tahtejõust ja vastupanevõimest. See romaan on kõigile naistele julgustuseks – kõigist raskustest, saatuselöökidest ja vägivallast hoolimata oleme me tugevad, saame hakkama!! Armastus on see, mis aitab ja õpetab. ❤

Häid lugemiselamusi! 🙂

Autori kodulehekülg 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s