“Jamaica võõrastemaja”

Daphne du Maurier

DuMaurier_D_ jamaica_vooramstemajaDuMaurier_D_ jamaica_vooramstemaja1

Saksa keeles: “Gasthaus Jamaika”

Türgi keeles: “Jamaika Hanı”

Tutvustus:

Voorimees püüab Mary Yellanit hoiatada, et ta sellest Cornwalli rannikul asuvast vihmamärjast ja varemeis paigast eemale hoiaks. Kuid nooruke Mary otsustab siiski täita ema viimase soovi ning minna kartliku tädi Patience’i ja võimutseva onu Joss Merlyni juurde Jamaica võõrastemajja. Juba esimesest silmapilgust tajub ta võõrastemaja ähvardavat õhustikku. Kuid ta ei oska uneski näha, et ta mässitakse nii lootusetult siinsete paheliste skeemide võrku või et nägus ja mõistatuslik võõras äratab temas ootamatu kire.

Selles romaanis oli midagi väga sügavat, mis mind köitis. Võibolla just see, et Mary suutis näha Jemis rohkemat. Et mehe ebaviisakas käitumine oli tingitud ainult sellest ümbruskonnast ja oludest, kus ta oli üles kasvanud. Mary võime näha sügavale südamesse, kus oli peidus õrn süda ja olgugi, et Jem oli julmalt aus ja otsekohene, oli ta ka truu ja armastav.

Kahepalgseks ja reetvaks isikuks osutus hoopis see, keda peeti kogukonnas tähelepanuväärseks. Nii, et kõik ei ole nii nagu me järele uurimata arvame.

Mulle väga meeldis! Selline põnevalt kriipiv romaan, kus kogu selles vägivallas ja kurjuses, leidus ka midagi, mis vahest muhelema pani.

Samuti on kaanekujundus ilus ja õnnestunud.

Häid lugemiselamusi! 🙂

“Jamaica võõrastemaja” on “Rebecca” ja veel paljude ülipopulaarsete romaanide autori Daphne du Maurier’ seni eesti keelde tõlkimata romaan.

Selle põhjal on Alfred Hitchcock vändanud (1939. a.) ka samanimelise filmi, kus peaosades olid Maureen O’Hara, Robert Newton ja Charles Laughton.

Lawrence Gordon Clark lavastas samuti selle romaani järgi filmi (1983. a.). Peaosades olid Jane Seymour, Patrick McGoohan ja Trevor Eve.

BBC One miniseriaal selle romaani järgi valmis 2014. aastal, mille lavastas Philippa Lowthorpe ja kus peaosades olid Jessica Brown Findlay, Matthew McNulty, Sean Harris.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s