“Jutuvestja” ehk “Bis ans Ende der Geschichte”

Jodi Picoult

Picoult_J_Bis_ans_Ende_der_GeschichteBis ans Ende der Geschichte von Jodi Picoult

Eesti keeles: “Jutuvestja”

Türgi keeles: “Hikayeci”

Eestikeelse eksemplari tutvustus:

Sage Singer on pagar. Ta töötab öösiti, valmistades järgmise päeva leibu ja teisi küpsetisi, püüdes põgeneda üksilduse, halbade mälestuste ja ema surma ängistava reaalsuse eest. Kui Josef Weber, eakas mees leinajate tugigrupist, hakkab pagariäris käima, sõlmivad nad tavatu sõpruse. Erinevustest hoolimata näevad nad teineteises peidetud arme, mida teised ei näe, ja neist saavad head kaaslased.

Kõik muutub päeval, kui Josef tunnistab ammumaetud ja häbiväärset saladust, mida mitte keegi linnas iial ei kahtlustaks, ja palub Sage’ilt erakordset teenet. Kui Sage nõustub, seisab ta silmitsi mitte üksnes moraalsete, vaid ka võimalike seaduslike tagajärgedega. Tema enda identiteet ja sõbra väärikus, milles ta kunagi pole kahelnud, on järsku proovile pandud. Sage hakkab kahtlema eeldustes ja ootustes, mida ta oma elu ja perekonna kohta on teinud. Millal muutub moraalne valik moraalseks kohustuseks? Kuhu tõmmata piir karistuse ja õigusemõistmise, andestuse ja halastuse vahel? Selles erakordselt ausas romaanis uurib Jodi Picoult, kui kaugele on inimene valmis minema, et kaitsta oma perekonda ja takistada minevikul tulevikku varjutamast.

”Ich glaube, wenn man Hoffnung hat – und sei es nur die auf ein besseres Morgen -, ist dies die mächtigste Droge auf diesem Planeten.” lk. 447

Suurepärane romaan, mis tuletab meile meelde Teise maailmasõja aegset genotsiidi. Ajalugu ei tohi unustada ja nendest vigadest tuleks meil õppust võtta, kuid kahjuks iha võimu järgi pimestab inimesi ning me kordame ikka ja jälle neid samu vigu. Näiteks peale Holokausti toimusid veel mitmed massimõrvad nagu:

  • Massimõrv Burundis 1962. a.
  • Rwanda genotsiid 1994. a.
  • Srebrenica genotsiid 1995. a.

Ja olen üsnagi kindel, et massimõrve pannakse toime ka tulevikus. Kahjuks…

See teema oli sünge, kuid raamat äratas lootust, et headus ja armastus on tugevamad. Lugemist väärt romaan ja nii soovingi – häid lugemiselamusi!

Autori kodulehekülg

Bis ans Ende der Geschichte von Jodi Picoult

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s