“Teisipäevanaiste pudru ja kapsad”

Monika Peetz

Peetz_M_Zwischen Kraut und RübenPeetz_M_Zwischen Kraut und Rüben1

Eesti keeles: “Teisipäevanaiste pudru ja kapsad”

Eestikeelse eksemplari tutvustus:

 „Kõik peab muutuma!” otsustab Kiki, kes on tüdinenud viletsast õhust, pidevast parkimiskoha otsimisest ja lakkamatust ehitusmürast oma Kölni kodumaja ees. Nii otsustab Kiki kolida koos Maxi ja aastase tütre Gretaga maale. Alles äsja oli ta reisil mööda Mecklenburgi järvistut uuesti armunud – tühjalt seisvasse tornikestega koolimajja. Talle sai kohe selgeks, et sinna teeb ta stressis linnaelanikele mõeldud külalistemaja. Ent hoone on palju kehvemas seisus, kui Kiki oskas karta. Kolm nädalat enne avamist peab Kiki endale tunnistama, et ta ei saa üksi hakkama. Tubades on kõik segamini nagu pudru ja kapsad, seevastu peenardel, kus peaks külaliste tarbeks kasvama maheaedvili, valitseb haigutav tühjus. Õnneks saabuvad Kikile nõu ja jõuga appi teisipäevanaised ehk tema neli sõbrannat, et lüüa hoogsalt kaasa kõikjal, kus on vaja abikäsi. Igaüks toob endaga kaasa tükikekese oma argipäevast. Välja arvatud Caroline, kellel on slepis kahtlust äratav mees.
Tülid, valed, reetmine, isegi Kiki kolimine Ida-Saksamaale – mitte miski ei suuda teisipäevanaisi lahku viia. Äärmisel juhul mõni mees. Mees, kellel on sarmi ja salajane missioon.

Triloogia viimane raamat oli väga õnnestunud. Peale teist osa kahtlesin, et kas loen edasi aga tunnistan ausalt, et mulle väga meeldis. Lõbus, romantiline, põnev…

Siin veel triloogia „Teisipäevanaised“ erinevad osad:

  1. osa – “Teisipäevanaised”
  2. osa – “Seitse päeva söömata”
  3. osa – “Teisipäevanaiste pudru ja kapsad”

Raamatute järgi on ka filmid valminud. Käesoleva romaani järgi valmis “Die Dienstagsfrauen – Zwischen Kraut und Rüben“ aastal 2015. Seekord oli lavastajaks Franziska Meyer Price. Peaosades Saskia Vester, Nina Hoger ja Mimi Fiedler. Carolinet mängis seekord Janna Striebeck ja ka Judithi rolli mängis jälle uus näitlejanna, nimelt Clelia Sarto.

Häid elamusi! 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s