“Linda mõrva juhtum.” Romaan ühest kuriteost

Leif G. W. Persson

Persson_linda-mõrva-juhtumPersson_linda-mõrva-juhtum1

Soome keeles: “Lindamurha”

Saksa keeles: “Mörderische Idylle”

Inglise keeles: “Linda, as in the Linda Murder Case”

Tutvustus:

Noor naine leitakse tapetuna, kurjategija on teadmata ja politsei peab mõrvajuhtumi lahendama. Just sellest see romaan räägibki: kuidas politsei tänapäeval ühte tüüpilist mõrvajuhtumit uurib ja mil moel see asjaosaliste elu mõjutab.
Kriminaalkomissaride Jan Lewini ja Anna Holti ning inspektor Lisa Mattei jaoks on tegu lihtsa looga. Kurikuulsa komissar Bäckströmi jaoks see niisama lihtne ei paista. Tegelikult on loos ainult kolm imelikku asja. Esiteks, et politsei leiab mõrvari üles, kuigi tegelikult otsitakse hoopis teist tüüpi kurjategijat. Teiseks, et kurjategijat üle kuulav Anna Holt teab juba ette, kuidas too tema küsimustele vastab. Kolmandaks, et Lisa Mattei arvates on tegu hoopis millegi muu kui noore naise mõrvaga.
„Linda mõrva juhtum” on Rootsi menuka krimikirjaniku ja kriminoloogi Leif G. W. Perssoni komissar Bäckströmist jutustava triloogia 1. osa. Lisaks lugejate heakskiidule on Persson võitnud oma teostega kolmel aastal ka Rootsi parima kriminaalromaani auhinna.

Ausalt öelda see raamat oli minu jaoks täielik pettumus. Mulle meeldivad kriminaalromaanid aga loen neid suhteliselt harva kartes, et siis ei taha teisi raamatuid enam üldse kätte võtta. (veider loogika, eks! 😀 ) Aga nüüd oligi vastupidine effekt – tahtsin selle ruttu läbi saada, et midagi muud lugeda. Täiesti igav! Lugesin ainult selle pärast, et sain selle healt sõbralt kingituseks – n.ö. kohusetundest. Muidu oleksin kindlasti pooleli jätnud. Terve suve kulutasin sellele ja lihtsalt kahju…

Aga on ju see isegi auhinna saanud jne. Nii, et lugege ja otsustage ise. 😉

Häid lugemiselamusi! 🙂

Autori Blogi

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s