Unenäopüüdja ehk “Traumfänger”

Marlo Morgan

Morgan_M_TraumfaengerTraumfaenger von Marlo Morgan

Türgi keeles: “Bir Çift Yürek”

Lühidalt:

Ameeriklanna Marlo Morgan on ametilt arst. Ta saab kutse Austraaliasse, et seal kohalike arstidega koostööd teha. Nii pakibki ta üsna pea oma asjad ja lendab sinna. Nagu kokku lepitud, tuleb talle hotelli juurde auto järgi. Nad sõidavad linnast aina kaugemale ja lõpuks ongi ta põliselanike juures. Ta peab algus seda austraallaste poolt organiseritud ürituseks ja lepib kõigega. Süüdatakse lõke, mille ümber kogu see grupp põliselanikke koguneb. Tuleb hetk, mil Marlo peab isegi kõik oma riided, dokumendid ja ehted lõkkesse viskama. Tseremoonia lõppedes lahkuvad kõik lõkkeplatsilt ja tema tõlk/aurojuht kutsub Marlo nendega kaasa. Tal on muidugi valikuvõimalus, et kas põliselanikega minna või autosse istuda ja minema sõita. Kuna ta ei tunne mingit paanikat ega hirmu siis otsustab ta esimese kasuks ja nii rändab (walkabout) ta kolm kuud nendega ja õpib palju uskumatut.

Selle raamatu järgi plaaniti ka filmi tegemist, kuid Austraalia põliselanikud protesteerisid ja võitsid. Ja peale neid proteste Morgan tunnistas, et see on väljamõeldud lugu. Selle raamatu kohta on Chris Sitka (Napaltjarri) kriitikat avaldanud ja seda saad siit lugeda.

Häid elamusi kõigest hoolimata! 😉

Siin on üks lõik raamatust, mis mulle meeldis:

“…Sie sagen: Dein Weg ist anders als mein Weg, dein Erlöser ist nicht mein Erlöser, und deine Ewigkeit ist nicht meine Ewigkeit. Aber in Wahrheit ist alles Leben nur eins. Es wird nur ein Spiel gespielt. Es gibt nur eine Rasse, aber viele Schattierungen. Die “Veränderten” streiten über den Namen Gottes und in welchem Gebäude er wann und mit welchem Ritual geehrt wird./…/Was wahr ist, ist wahr. Wer einen anderen verletzt, verletzt sich selbst. Wer einem anderen hilft, hilft sich selbst. Alle Menschen sind aus Fleisch und Blut. Es unterscheiden sich nur die Herzen und das individuelle Begehren./…/E s ist alles eins – unsere Ahnen, unsere ungeborenen Enkel und alles Leben auf der Welt.”  lk.171

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s