“Armastuse viis keelt”

Gary Chapman

Chapman_G_5 Sprachen der LiebeChapman_G_5 Sprachen der Liebe1

Eesti keeles: “Armastuse viis keelt”

Soome keeles: “Rakkauden kieli”

Türgi keeles: “Beş Sevgi Dili”

Eestikeelse eksemplari tutvustus:

Tema saadab lilli, aga sina sooviksid, et saaksite omavahel vestelda. Tema kallistab, aga sina eelistaksid parasjagu üht maitsvat kodust lõunasööki. Probleem ei ole selles, et sinu armastusega oleks midagi valesti – te lihtsalt räägite kumbki isesugust armastuskeelt.

Paljudesse keeltesse tõlgitud raamatus tutvustab dr Gary Chapman inimeste mitmesuguseid armastuse väljendamise viise. Ta selgitab, et on olemas viis armastuskeelt, mida me igaüks vastavalt oma eripärale kasutame. Need on:

  • tunnustussõnad
  • kvaliteetaeg
  • kingituste saamine
  • teenimiskunst
  • füüsilise puudutuse keel.

Keel, mis tundub sulle loomuomane, võib aga sinu abikaasale täiesti mõistetamatu näida. Raamatust leiab näpunäiteid selle kohta, kuidas oma abikaasa vajadusi paremini tundma õppida.

Gary Chapman on paljudesse keeltesse tõlgitud „Viie armastuskeele“-seeria raamatute autor ning Abielu ja Pereelu Nõustamiskeskuse direktor.

 „Man kann im Grunde sehr viel gemeinsam tun. Es muss nur beiden Spaß machen. Entscheidend ist nicht, was man tut, sondern allein, warum man es tut. Es kommt darauf an, etwas gemeinsam zu erleben und dabei das Gefühl zu haben: Der Partner ist an mir interessiert. Er ist bereit, etwas mit mir gemeinsam zu unternehmen, was mir Spaß macht. Und er hat es gern gemacht. Das ist Liebe, und für manche Menschen sogar deren unmissverständlichste Bekundung.“ lk. 56

„Ein Nebenprodukt dieser gemeinsamen Unternehmungen ist das Guthaben an schönen Erinnerungen, auf das man später immer zurückgreifen kann.“ lk. 57

„…das Wissen beider, zu welchem Zweck etwas unternommen wird – als Liebesbeweis für beide.“ lk. 57

Lugesin raamatukogust laenatud vanema eksemplari, kuid pildi lingilt pääseb uuema trüki juurde. Mu hea sõber soovitas seda ja see oli äärmiselt häid õpetusi andev teos. Ja minu armastuse keel on vist “kvaliteetaeg”.

Häid lugemiselamusi! 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s