Õmbleja ehk “Die Schneiderin”

Rosalie Ham

Ham_R_Die SchneiderinHam_R_Die Schneiderin1

Türgi keeles: “Düşlerin Terzisi”

 Lühidalt:

Tilly oli sunnitud juba lapsepõlves kodunt lahkuma. Peale kooli töötas ta tekstiilivabrikus, hiljem kolis Tilly Pariisi ja avas seal oma õmblustöökoja. Peale poja surma otsustas ta Austraaliasse ema juurde tagasi minna. Kuid Dungatar’is ei ole midagi muutunud. Kohalikud elanikud süüdistavad teda edasi koolivenna surmas. Ta peab taas kord oma nahal tundma seda viha, kurja ja tõrjuvat hoiakut. Tilly üritab sellest jagu saada ja tahab väikelinna elanike suhtumist temasse imeilusate kleitide õmblemisega parandada. Teddy on talle suureks abiks ja nad otsustavad isegi abielluda. Kõik aga ei laabu nii hästi kui nad lootsid. Teddy saab surma ja hiljem, just kui Tilly kõik südamelt räägitud sai, sureb ka ema. Tal on nüüd ainukeseks sooviks kättemaks…

Üks mõnus musta huumoriga raamat!

See on Ham’i debüütromaan, mille originaaltiitel ilmus juba aastal 2000. Tema sulest on veel ilmunud järgmised teosed: „Summer at Mount Hope“ (2005) ja “There Should be More Dancing” (2011).

Head lugemist! 🙂

Selle raamatu järgi valmis ka samanimeline film aastal 2015, mille lavastas Jocelyn Moorhouse. Peaosades mängivad: Kate Winslet, Liam Hemsworth, Hugo Weaving ja Judy Davis. Seda ei ole ma veel näinud nii, et hetkel ei saa võrrelda, et kas on romaaniga sarnane või ei. Aga Kate Winslet sobib Tilly rolli suurepäraselt!

Autori kodulehekülg 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s