“Madame Picasso”

Anne Girard

Girard_A_Madame Picassoatb_Pitch_Picasso_Isa.indd

Eesti keeles: “Madame Picasso”

Eestikeelse eksemplari tutvustus:

Anne Girard toob lugejani seni jutustamata loo Eva Gouelist, salapärasest naisest, kes vallutas ühe kõigi aegade suurima kunstniku südame ning oli muusaks paljudele tema kubistlikele šedöövritele. Eva on ambitsioonikas noor naine, kes otsustab oma konservatiivsete vanemate äärelinnakodust ära joosta, et saada osa 20. sajandi alguse Pariisis pulbitsevast värvikast suurlinnaelust. Hoolimata oma noorusest ja kogenematusest õnnestub Eval saada õmblejanna töökoht kuulsas Moulin Rouge’is. Just seal kohtab ta esmakordselt tolle aja kunstimaailma tõusvat tähte, Pablo Picassot. Ekstsentrilise kunstniku ja sarmika noore naise vahel lahvatab kirglik armuafäär, millest areneb kiiresti üks Picasso elu mõjukaimaid armastuslugusid. “Madame Picasso” on kaasahaarav lugu armastusest ja kaotusest, mis annab lugejale suurepärase võimaluse kiigata I maailmasõja eelse Pariisi kunsti- ja kultuurielu telgitagustesse ning ühe 20. sajandi mõistatuslikema kunstniku stuudiosse ja südamesse.

See oli tõesti väga kaasahaarav raamat. Autor on põhjalikud eeluuringud teinud ja meile suurepärase armastusloo kirjutanud ja nii jääme ainult lootma, et umbes nii see Eva ja Picasso ühine lugu välja nägi. Picasso sõber Pierre Daix kirjutas, et Evast rääkides ka aastakümneid hiljem tulid Picassol pisarad silma. 😥 Milline julge ja tahtejõuline naine! Kuid autor kirjeldab meile ka Picassot, meest, kes oskas olla ka kaasatundev ja õrn, täis armastust ja kiindumust. Raamatu lõpus olin nii kurb … Häid lugemiselamusi! 🙂

Anne Girard on Diane Haeger’i pseudonüüm ehk kirjanikunimi. Diane Haeger’i esimene romaan „Courtesan“ ilmus aastal 1993. Tema viimane teos „Platinum Doll“ ilmus ka tema kirjanikunime Anne Girard all.

Autori kodulehekülg 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s