“Delikaatsus” ehk “Nathalie küsst”

David Foenkinos

Foenkinos_D_Nathalie küsstFoenkinos_D_Nathalie küsst1

Eesti keeles: “Delikaatsus”

Soome keeles: “Nainen, jonka nimi on Nathalie”

Eestikeelse eksemplari tutvustus:

Nathalie’l on kõik, et olla õnnelik. Ta on noor ja ilus ning tema abielu on täiuslik … kuni ta abikaasa ootamatult sureb. Elurõõmu kaotanud naine pühendub aastateks täielikult tööle, suutmata kujutleda enda kõrval ühtki teist meest. Kuid iseeneselegi ootamatult suudleb ta ühel päeval oma veidrikust kolleegi. Uskumatu paar põgeneb jahmunud, mõistmatute ja kadedate töökaaslaste silme alt, et oma tärganud tunnetes selgusele jõuda. See on jutustus kõikehaaravast leinast, tunnete kaotamisest ja taasleidmisest, delikaatsusest ja armastuse kummalistest teedest.

Mulle meeldis, kuidas kiiks kuubis oma Blogis ”Kiiksu lugemisarhiiv” sellest kirjutas”Samuti meeldis mulle mõte suudlusest kui modernsest kunstist. See on nii kuradi mitmetähenduslik, et see nõuaks lausa omaette blogipostitust. Ja samuti seda hetke, kui kellegi olulisega aega veetes järsku melanhoolia tekib, mis loob sellise veidra sünergia kogu koosviibimisele. Olete te seda vahel tajunud? Selliseid pisikesi detaile on autor minu arust väga peenelt, delikaatselt kirjeldanud ning see tundub nii loomulik ja omane, et ei oskagi kohe vastu vaielda.”

Häid lugemiselamusi! 🙂

Aastal 2011 valmis romaani põhjal ka samanimeline film (eesti keeles „Õrnad tunded”), kusjuures David Foenkinos oli filmi lavastaja, teiseks lavastajaks oli tema vend Stéphane Foenkinos. Peaosades mängisid Audrey Tautou, François Damiens ja Bruno Todeschini.

 

One thought on ““Delikaatsus” ehk “Nathalie küsst”

  1. Pingback: “Mälestused” ehk “Souvenirs” | RaamatuNarr

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s